. бг ски новини : По две титли за Беломъжев и Григорова от Държавното по ски ориентиране - 22 Февруари 2019 - 16:23

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ. Станимир Беломъжев и Антония Григорова спечелиха по две титли на държавното първенство по ски ориентиране, което се провежда от 22 до 24 февруари в местност Куртово, Юндола. В шампионата участват 156 състезатели от всички възрастови групи.

В индивидуалния спринт при мъжете световният шампион Станимир Беломъжев от “СКИ Хемус” - Троян се класира първи, изпреварвайки Николай Димитров от “Браун Тийм” - Велико Търново, и Боян Софин от “НСА Сивен”. На дългата дистанция - 18 км по права линия, Беломъжев остави зад себе си Софин и Кирил Николов от “Вариант 5” - Търговище.

В спринта при жените първа завърши Антония Григорова от “Вариант 5” - Търговище, следвана от Стефания Димитров от “Браун Тийм” и Наталия Димитрова от “Академик” - Варна. Първите две дублираха класирането си и на дългата дистанция - 12 км по права линия, където бронзът стана притежание на Антоанета Дяксова от “Карлък Смолян”.

В смесената щафета участваха 5 национални клуба. Титлата отиде при състезателите на “Вариант 5” - Търговище, представени от Антония Григорова и Кирил Николова. Втори се класира “Браун Тийм” със Стефания Димитрова и Николай Димитров, а третата позиция зае тимът на “НСА Сивен” в състав Ивет Зашева и Борис Йосифов.

22 февруари 2019 | 16:11