. бг ски новини : Григорова и Беломъжев спечелиха титлите на Държавното по ски ориентиране - 24 Февруари 2019 - 11:59

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ. Антония Григорова и Станимир Беломъжев спечелиха титлите в средната и дългата дистанция на държавното първенство по ски ориентиране, което се провежда в местността Куртово на Юндола, съобщават от българската федерация.

Победител в дисциплина дълга дистанция елит мъже (18 км права линия) е световният шампион Станимир Беломъжев от клуб "СКИ Хемус" Троян, следван от Боян Софин (НСА) и Кирил Николов (Вариант 5).

При жените в дългата дистанция елит (12 по права линия) на първо място е Антония Григорова от Вариант 5, а след нея се наредиха Стефания Димитрова (Браунтийм) и Антоанета Дяксова (Карлък, Смолян). Средна дистанция беше заключителна за индивидуалните стартове от първенството.

Поради силен снеговалеж първоначално обявения старт вчера беше отложен с три часа. Победителка при жените е Антония Григорова, пред Стефания Димитрова и Наталия Димитрова (Академик, Варна).

При мъжете също няма изненади - първо място за Станимир Беломъжев от СКИ Хемус Троян, втори е Боян Софин и трети Николай Димитров (Браунтийм). В последния ден от държавното първенство днес ще се състоят състезанията при щафетите.

24 февруари 2019 | 11:42

Какво се случи в стартовете от Държавното първенство по ски ориентиране

В последните дни се проведоха стартовете по ски ориентиране. Състезанието се състоя в местност Куртово, Юндола. Първо се порведоха смесена щафета, с 5 национални клуба, и спринт средна дистанция индивидуално, със 156 състезателя от всички групи.

Първите победители са световният шампион Станимир Беломъжев, който се класира на първо място в индивидуалния спринт, представяйки СКИ Хемус Троян. Второто място се зае от Николай Димитров от Браун тийм Велико Търново, следван от Боян Софин, отбор на НСА Сивен и Кирил Николов, Вариант 5, 4-о място.

При жените, индивидуалното класиране спринт, първо място е за Антония Григорова от Вариант 5 Търговище, Стефания Димитрова Браун Тим Велико Търново, 2-о място, Наталия Дилитрова, Академик Варна, 3-о място и Антоанета Дяксова, 4-о място, Карлък Смолян.

При смесената щафета на 1-о място са Вариант 5 Търговище, представени от Антония Григорова и Кирил Николов, следвани от Браун Тим Велико Търново със Стефания Димитрова и Николай Димитров и 3-о място за отбора на НСА Сивен с Ивет Зашева и Борис Йосифов.

След това се проведоха стартовете на за средна дистанция спринт на 22-ри февруари, дълга дистанция спринт на 23-ти февруари, а в последния ден предстои състезанието дълга дистанция и щафети мъже и жени.

Победител в дисциплина дълга дистанция елит мъже, 18 км права линия, е световният шампион Станимир Беломъжев от СКИ Хемус Троян, второ място зае Боян Софин от НСА и третото място бе за Кирил Николов, Вариант 5.

При жените, дълга дистанция елит, 12 по права линия, на първо място е Антония Григорова от Вариант 5, второ място Стефания Димитрова от Браун Тим и трето място Антоанета Дяксова от Карлък Смолян.

Средна дистанция бе заключителна за индивидуалните стартове от първенството. Поради силен снеговалеж първоначално обявения старт за 11:00 бе отложен за 14:00 часа.

И тук победител при жените е Антония Григорова от Вариант 5, второ място Стефания Димитрова от Браун Тим и трето място за Наталия Димитрова от Академик Варна.

При мъжете също няма изненади – първо място за Станимир Беломъжев от СКИ Хемус Троян, втори е Боян Софин от НСА и на трето място- Николай Димитров от Браунтийм.

В последния ден от държавното първенство ще се състоят състезания щафети и награждаване дълга дистанция.

24 февруари 2019 | 04:31