. световни ски новини : Тарей Бьо с втора титла на европейското, Владимир Илиев завърши 9-и в преследването - 24 Февруари 2019 - 13:29

БИАТЛОН. Норвежецът Тарей Бьо спечели титлата в преследването на км на европейското първенство по биатлон в Минск-Раубичи.

Бьо, който вчера триумфира и в спринта на 7.5 км, пропусна само една мишена в последната си четвърта стрелба и измина трасето за 31:10.3 минути.

За Тарей Бьо, който е олимпийски шампион с щафетата на Норвегия от Ванкувър 2010 и носител на осем световни титли, това е трето злато от континентални първенства в кариерата му.

Втори се нареди Матвей Елисеев (Русия) с една грешка и изоставане от 28.5 секунди, а трети е Хаавард Богетвейт (Норвегия) също с един пропуск и пасив от 54.2 секунди.

Българинът Владимир Илиев, който вчера беше шести в спринта, днес завърши на 9-о място. Той нямаше пропусната мишена в първите две стрелби, но с следващите две направи три грешки и остана на 1:43.7 минута зад Тарей Бьо.

Европейският шампион в индивидуалната дисциплина на 20 км Красимир Анев зае 18-а позиция с три пропуснати мишени и пасив от 2:20.4 минути. Антон Синапов е 29-и с пет грешки и на 2:52.7 минути, а Димитър Герджиков не стартира.

24 февруари 2019 | 11:16

Екатерина Юрлова-Перхт спечели титлата в преследването на Евро 2019, Милена Тодорова е 21-а

Рускинята Екатерина Юрлова-Перхт спечели титлата в преследването на 10 км за жени, последен старт от европейското първенство по биатлон в Минск-Раубичи.

Юрлова-Перхт сбърка само един път в последната от четирите стрелби и измина трасето за 27:43.4 минути.

За рускинята, която завърши втора в спринта вчера, това е първа европейска титла в кариерата.
На второ място се нареди Ирина Кривко (Беларус) на 37.5 секунди с една пропусната мишена, а трета е Надин Хорхлер (Германия) на 49.4 секунси също с една грешка.

Победителката в спринта Мона Брорсон и шампионката в индивидуалната дисциплина на 15 км Хана Йоберг не стартираха днес, тъй като състезателите на Швеция си тръгнаха от Беларус, за да се подготвят за домашното световно първенство в началото на март.

От българките с най-предно класиране е Милена Тодорова, която завърши на 21-о място с две грешки в стрелбата и изоставане от 2:14.4 минути. Даниела Кадева е 37-а с пет пропуснати мишени и пасив от 3:31.2 минути, Емилия Йорданова се нареди на 38-о място с пет грешки и на 3:31.7 минути от победителката, а Десислава Стоянова не стартира.

Световното първенство по биатлон започва на 7 март в Йостерсунд (Швеция).

24 февруари 2019 | 13:16