. бг ски бягане новини : Веско Цинзов с достоен финал на спортната си кариера - 27 Февруари 2019 - 20:33

СКИ БЯГАНЕ. Водещият български състезател в ски бягането Веселин Цинзов сложи край на активната си състезателна кариера днес с участието си в дисциплината 15 км класически стил на Световното първенство в Зеефелд (Австрия).

Въпреки тежкото състезание, заради температурата от +15 градуса над нулата, Веско зае 40-то място от 93-мата атлети от 35 нации, които застанаха на старта. Българинът изостана само на 3:42,2 мин от победителя Мартин Сундби (Нор).

Мартин Пенчев е 73-и, а 18-годишния Тодор Малчов, който премина успешно квалификацията зае 85-о място.

Въпреки топлото време васкмайстора на нашите Иван Бургов свърши перфектна работа, както и треньора за световното Костадин Митков.

За Цинзов това бе осмо поредно Световно първенство, на което взима участие. Също така той е стартирал и на три Зимни Олимпиади. Веско е многократен държавен и балкански шампион. Българският тим се прибира утре.