. бг ски новини : Антон Синапов 5-ти в новата дисциплина суперспринт от Купата на ИБУ - 01 Март 2019 - 18:33

БИАТЛОН. Българинът Антон Синапов завърши на пето място в новата дисциплина суперспринт от Купата на ИБУ по биатлон в Отепяя (Естония).

Синапов допусна две грешки в четирите стрелби и остана на 31.7 секунди от победителя Ендре Стрьомсхайм (Норвегия), който измина трасето за 13:13.2 минути и пропусна две мишени. Втори на 13.8 секунди с една грешка е Даниеле Капелари (Италия), а трети се нареди Хенрик Л'Абе-Лунд (Норвегия) на 24.6 секунди с една грешка в стрелбата.

Българинът Михаил Клечеров се нареди 22-и от 30 състезатели на финала с два пропуска на рубежа и с пасив от 2:13.4 минути. В квалификациите за суперспринта по-рано днес Синапов беше 18-и, а Клечеров - 20-и. Владимир Илиев и Димитър Герджиков не стартираха.

При жените във финала на суперспринта Емилия Йорданова е 17-а с четири грешки в четирите стрелби и изоставане от 1:57.2 минути. Победителка стана германката Анна Вайдел с 20 от 20 повалени мишени и време от 14:35.3 минути. В квалификациите при жените Емилия Йорданова беше 26-а, Даниела Кадева - 56-а, Стефани Попова - 64-а, а Десислава Стоянова не стартира.

01 март 2019 | 18:18