. бг ски новини : Даниела Кадева зае десето място в спринта за Купата на ИБУ - 02 Март 2019 - 16:51

БИАТЛОН. Даниела Кадева се класира на десето място в спринта на 7.5 км при жените, а Владимир Илиев зае 11-а позиция в спринта на 10 км при мъжете за Купата на ИБУ по биатлон в Отепяя (Естония). Шампионка при жените стана Кло Шевалие (Франция) с 10 от 10 повалени мишени и време от 22:18.1 минути.

Втора е Янина Хетих (Германия) на 5.2 секунди също без пропуск в стрелбата, а трета е Юлиана Фрюхвирт (Германия) на 12.9 секунди с една сгрешена мишена. Даниела Кадева е десета с една грешка и пасив от 44.0 секунди, Десислава Стоянова завърши на 19-о място с една пропусната мишена и изоставане от 1:07.5 минута, Стефани Попова е 58-а с три грешки и на 4:24.0 минути, а Емилия Йорданова не стартира.

При мъжете победител в спринта е Давид Цобел от Германия, който измина трасето за 24:15.8 минути и пропусна една мишена в първата си стрелба. Владимир Илиев се нареди 11-и с три грешки и изоставане от 53.8 секунди, Антон Синапов е на 64-о място с четири пропуска и пасив от 3:43.4 минути, а Димитър Герджиков и Михаил Клечеров не стартираха. Световното първенство по биатлон започва на 7 март в Йостерсунд (Швеция).

02 март 2019 | 16:48