. бг ски бягане новини : Цинзов и Григорова с нови титли от Държавното първенство по ски бягане - 15 Март 2019 - 15:27

СКИ БЯГАНЕ. Веселин Цинзов (Александър Логистикс) спечели държавната титла в дисциплината преследване с прекъсване, свободен стил. Шампионът се проведе на Боровец на писта "Бистрица" и бе организиран от БФСки и Бороспорт.

При дамите шампионка стана Антония Григорова (Александър Логистикс). Участие взеха 27 мъже и юноши, младша и старша възраст. При дамите стартираха същия брой състезателки.

Наградите връчиха Георги Бобев, вицепрезидент на БФСки и Георги Кочов, изпълнителен директор на "Бороспорт".

Ден по-рано на Боровец се проведе и пролога, класически стил. Титлите спечелиха Веселин Цинзов и Антония Григорова.