. спорт : Николай Михайлов най-бърз в колоизкачването на Витоша - 04 Май 2019 - 16:33
шампионът се изкачи от Резиденция Бояна до хижа Алеко за под 53 минути

КОЛОЕЗДЕНЕ. Близо 200 колоездачи от 23 клуба и три държави стартираха в изкачването на Витоша, част от поредицата състезания „Долчини къп“. И тази пролет надпреварите са част от инициатива „София – Европейска столица на спорта“, в тях се включиха представители от Гърция и Северна Македония.

Колоната потегли от паркинга пред Резиденция Бояна, а същинският старт бе веднага след кръговото на околовръстното шосе и пътя за Драгалевци. Най-бърз по 17-колометровото изнурително трасе до х. Алеко бе Николай Михайлов, състезателят на Португалския континентален отбор „Ефател“ финишира за 52:30 мин. Останалите победители: девойки: Ивана Николаева, жени: Цвета Нешева, юноши младша възраст: Кристин Балкански, юноши старша възраст: Преслав Балабанов, мъже любители: Георги Вълчев, ветерани 40-49 г.: Станислав Христов, ветерани 50-59 г.: Зоран Ристовски, ветерани над 60 Веселин Рачев. Пълното класиране и резултатите в деветте отделни възрастови групи можете да видите на https://cup.doltcini.com.

Утре състезанията за „Долчини къп“ продължават с колокритериум със спринт на всяка трета обиколка около зала Арена Армеец, първите стартове са от 11 ч., а финалите на асовете при мъжете малко след 15 ч. [xt] ski