. бг сноуборд новини : Александра Жекова шеста на СК в Япония - 25 Февруари 2008 - 09:26

Александра Жекова зае 6-то място в дисциплината бордъркрос за жени в японския зимен център Гифу, кръг от Световната купа по сноуборд. Победата извоюва Маел Рикер (Канада), пред Зое Джилингс (Англия) и Мели Франсон (Швейцария). Световната шампионка Линдзи Джакобелис (САЩ) завърши четвърта. С този успех Рикер спечели Световната купа в дисциплината. Тя има актив от 4250 точки. Жекова е 10-а с 1360 точки.

В генералното класиране за СК начело излезе Николийн Зауербрай (Холандия) с 5400 точки, пред Хайди Нойрурер (Австрия) - 5160 точки и Линдзи Джакобелис (САЩ) - 5100 точки. Жекова е 13-та с 2322 точки.

В бордъркроса при мъжете се наложи Греъм Уатанабе (САЩ), пред Стиан Сивертсен (Норвегия) и Алекс Пулин (Австрия). Начело за СК е Матьо Бозето (Италия) с 4390 точки, пред Бенямин Карл (Австрия) - 4210 и Яне Корпи (Финландия) - 4070.