. световни ски новини : Йоханес Бьо неудържим и в щафетата, донесе първото място на Норвегия - 15 Декември 2019 - 17:36
Тирил Екхоф спечели първа победа в преследването при дамите

БИАТЛОН. С невероятно представяне на последния четвърти пост на Йоханес Тингнес Бьо Норвегия изпревари Германия и спечели щафетата на 4х7,5 километра от Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен. Бьо изоставаше с близо 15 секунди от Бенедикт Дол след последната осма стрелба, но с изключителна последна обиколка не само го настигна, но и го задмина на финалната права.

Тимът на Норвегия, който завъртя и една наказателна обиколка, спечели с време от 1 час, 14 минути и 44.2 секунди, а точно на 2 секунди изоставане завърши отборът на Германия. Третото място остана за Франция, на 51.9 секунди, също с една накзателна обиколка. След това се наредиха съставите на Канада, Чехия и Русия.

България в състав Красимир Анев, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Владимир Илиев завърши на 17-о място с 1 наказателна обиколка, 12 допълнителни патрона и пасив от 4:43.5 минути. Състезанието започна добре за тима ни, който след първата стрелба се движеше на трето място, но постепенно започнаха да се трупат грешки в стрелбата, което доведе и до пропадане в класирането.

15 декември 2019 | 17:15

Тирил Екхоф спечели първа победа в преследването

Норвежката Тирил Екхоф постигна първата си победата в преследването на 10 километра в старт от Световната купа по биатлон. 29-годишната Екхоф бе една от двете биатлонистки в Хохфилцен, поразили всичките 20 мишени, което я изстреля към триумфа с време от 29 минути и 14.6 секунди.

С две наказателни обиколки и изоставане от 25.8 секунди на второ място завърши шведката Хана Йоберг, а трета, на още 13.9 секунди, остана норвежката Ингрид Тандреволд. Французойките Жустин Бреза и Ана Бескон, разделени от словачката Паулина Фиялкова, допълниха челната шестица.

Италианката Доротея Вирер, която в петък спечели спринта, направи цели пет грешки в стрелбата и в крайна сметка завърши на девето място.

За Екхоф това е седма победа в кариерата в Световната купа. Норвежката има четири триумфа в спринта и по един в преследването, индивидуалния старт на 15 километра и масовия старт на 12,5 км.

Днешното преследване премина без българско участие.

15 декември 2019 | 15:10