. световни ски новини : Германец спря серията на Рийбер в северната комбинация - 21 Декември 2019 - 18:10

СКИ СЕВЕРНА КОМБИНАЦИЯ. Германецът Винценц Гайгер постигна немислимото през този сезон в Световната купа по северна комбинация и успя да победи фаворита от Норвегия Ярл Магнус Рийбер. Това се случи в първото състезание в австрийския зимен център Рамзау ам Дахщайн.

Атмосферните условия и в този курорт бяха много тежки, както през целия ден във всички точки от календарите на зимните спортове. Силният снеговалеж направи трудно ски бягането за комбинаторите, а Гайгер все пак успя да завърши на 1.6 секунди пред Рийбер, а 5.8 секунди по-назад се класира друг германец - Фабиан Райсле.

Еспен Бьорнстад взе първата си победа в ски скоковете в Рамзау с постижение 96.5 метра и сбор от 123.4 точки, а Рийбер остана далеч назад, което го принуди да стартира с 32 секунди пасив в бягането. Силният дъжд се превърна впоследствие в мокър сняг и това затрудни състезателите, като Рийбер не можа да заличи изоставането си.

Гайгер постига втора победа в Световната купа в кариерата си, а Райсле вече има девет класирания на подиума в Рамзау ам Дахщайн. Ерик Френцел бе най-бързият скиор и успя да коменсира цели 21 позиции, финиширайки четвърти в бягането.

21 декември 2019 | 17:45