. световни ски новини : Германка спечели супер-комбинацията в Британска Колумбия - 25 Февруари 2008 - 17:07

Германката Мария Рийш спечели суперкомбинацията при жените в алпийските дисциплини, която се проведе в канадската провинция Британска Колумбия. Курортът Уистлър, домакин на състезанието, ще приеме и част от стартовете по време на Зимните олимпийски игри през 2010-а година, на които домакин е Ванкувър. Рийш беше най-бърза в Супер-Г, като пресече финалната линия с време 1 минута, 21.49 секунди. Във втората дисциплина - слалома, тя остана по-назад- чак на 7-а позиция, но това не й попречи с време 2:10.07 да триумфира като победителка в състезанието. Австрийката Марлиз Шийлд, която спечели слалома с персонален резултат 47.58 секунди, остана на 2-о място в генералното класиране само с 0.9 секунди след победителката. Трета се нареди Аня Першон от Швеция с време 2:10.38. Линдзи Килдоу-Вон завърши на 6-о място, но продължава да води в генералното класиране за Световната купа с 1103 точки. Втора е Никол Хосп от Австрия с 1049.

"Наистина спечелих малко щастливо, но пък понякога късметът е много важна част от спорта. Факт е, че не рискувах достатъчно в слалома, загубих доста време и това можеше да се окаже решаващо. Но не исках да се връщам у дома без никакви точки, така че за мене беше важно да се класирам в челото на всяка цена", каза още победителката, която води за малката световна купа в Супер-Г. За нея това е шеста победа в кариерата и втора през тази година, което я нареди на 3-о място в момента в генералното класиране с 981 точки.

25 февруари 2008, 09:24