. бг алпийски ски новини : Супер звездата Шифрин и сензацията Ледецка вече са в Банско - 20 Януари 2020 - 20:48

СВЕТОВНА КУПА БАНСКО 2020. Примата на световните ски Микаела Шифрин вече е в Банско, където от 24-ти до 26-ти януари ще се проведат три старта за Световната купа. В пиринския топ-курорт вече е и Естер Ледецка от Чехия, олимпийска шампионка едновременно в сноуборда и в ските.

Микаела Шифрин и Иван Обрейков, маркетинг мениджър на Юлен АД, пред Кемпински Хотел Гранд Арена Банско

Американката кацна днес в късния следобед в София с чартърен полет заедно с майка си Айлийн. От там двете отпътуваха за Банско с последен модел автомобил от Ауди, който е официален автомобил на Световната купа. Алпийката и нейната майка се настаниха в петзвездната перла на ски курорт №1 "Кемпински хотел Гранд Арена Банско". Те бяха посрещнати лично от г-н Кристиан Руге, главен мениджър на хотела.

„Вълнувам се, че за първи път съм тук – призна американката, която е начело в генералното класиране при жените. – Надявам се да станат интересни състезания и да се представя добре.“

Същевременно стана ясно, че Шифрин е сред номинираните за световните спортни награди „Лауреус“. 20-ото юбилейно издание на престижното събитие е на 17 февруари в Берлин.

Шифрин е лидерка в генералното класиране за големия Кристален глобус, а това първото й посещение в България.

В Банско вече е и Жан-Филип Вюлие, състезателен директор на скоростните дисциплини при жените в Международната федерация по ски (ФИС).

“Пистите са много добре подготвени и всичко е според изискванията. Трасето наистина изглежда изключително. Снегът е много твърд, но безопасността на състезателките е осигурена. Както можеше да се очаква, организацията е отлична.

Впечатлен съм от трасето и скоковете, а от опит знам, че никак не е лесно да се подготви писта с такъв профил.

Никак не е лесно да се карат ски на такова трасе и съм сигурен, че на участничките в състезанията ще им е доста трудно, но и така трябва да бъде, защото това е тяхната работа”, коментира Жан-Филип Вюлие.