. световни ски новини : Денизе Херман спечели последния спринт за сезона и завоюва Mалката световна купа - 13 Март 2020 - 18:37

БИАТЛОН. Германката Денизе Херман спечели последния спринт за сезона от Световната купа по биатлон в Контиолахти (Финландия). Надпреварата се провежда без зрители заради пандемията от коронавируса.

Херман пропусна една мишена в двете стрелби, измина трасето за 20:00.5 минути и записа трета победа за сезона и седма в кариерата си. Германката спечели за първи път малката световна купа в спринта, след като събра 314 точки.

Втората Доротея Вирер има 305. Втора на 20.1 секунди също с една грешка завърши друга германка - Франциска Пройс. На трета позиция се нареди норвежката Тирил Екхоф, която пропусна две мишени и остана на 32.3 секунди след победителката.

Две българки участваха в надпреварата. Дафинка Коева е 67-а с една грешка и пасив от 2:46.6 минути, а Даниела Кадева е на 87-о място с четири пропусна и изоставане от 4:17.1 минути.

Преди последния индивидуален старт за сезона утре начело в генералното класиране за Световната купа остава Доротея Вирер (Италия) със 781 точки. Италианката остана 19-а в днешното състезание с три пропуснати мишени и пасив от 1:19.1 минута. Тирил Екхоф е втора позиция със 755 точки, а трета се изкачи Денизе Херман със 720 точки. Българката Милена Тодорова, която не стартира днес, е на 46-а позиция със 106 точки, а Даниела Кадева е 91-а с 5 точки.

Утре Световната купа в Контиолахти продължава с последните индивидуални стартове за сезона - преследване на 12.5 км за мъже и на 10 км за жени. От Международния съюз по биатлон обявиха, че засега не планират да отменят състезанията в събота и неделя. Медиите обявиха, че отборите на САЩ, Австрия, Словакия и Чехия може да напуснат Контиолахти. Ако и други отбори си тръгват, но не е изключително оставащите четири състезания да бъдат анулирани.

13 март 2020 | 18:17