. OUTDOOR : “Спици и бодли“ с дистанционно издание за най-запалените по спорта - 13 Май 2020 - 20:56

ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ И КОЛОЕЗДЕНЕ. В тона на добрите новини от последните дни и организаторите на традиционното състезание „Спици и бодли” имат да ни зарадват с още една. Облаците над Розовата долина се разсейват, планините “работят” и се надяваме, че сте намерили начин да тренирате вкъщи през изминалите месеци, защото предстои СПИЦИ И БОДЛИ 2020 - извънредно дистанционно издание!

Основната цел на събитието е да се насърчи спортуването и активностите навън, като организаторите ще разчитат основно на съвестта на участниците, за да няма злоупотреби.

Една специална награда ще бъде връчена в тазгодишното дистанционно издание на "Спици и бодли 2020" - Най-оригинално трасе. Тук ограничения няма - дали ще изпишете името си с йероглиф върху картата или ще очертаете боа, глътнала слон - екипът на състезанието приветства всякакви форми на креативност. Ето и повече подробности са условията:

КАКВО?
Колоездене / бягане / щафетно бягане / дуатлон.

КОГА?
Когато решите, в периода от 16.05 до 22.05.2020 включително

КЪДЕ?
Където пожелаете, стига трасето да отговаря на следните изисквания: 37 км, 900 метра положителна денивелация
и поне 80% по черни пътища или пътечки. Допускат се обиколки (част от маршрута да се повтаря)

КАК?
Изберете си трасе, запишете “Спици и бодли 2020” в Strava (или друго приложение за измерване на дистанция и денивелация, което ползвате) и изпратете линк през сайта на състезанието - www.spici.spk.bg

КАТЕГОРИИ:
Колоездачно трасе - мъже / жени - 37км / +900м
Бягане - мъже / жени - 37км / +900м
Бягане - щафети (общо класиране) - 2 х 18.5км и общо +900м.
Всеки състезател трябва да избяга по 18.5 км като тракът на втория участник да започва там където е приключил тракът на първия, при възможност (ако сте от различни градове, ще приемем и тракове от различни градове).
Дуатлон (общо класиране) 2 х 37км, 2 х +900м

*Не забравяйте към трака да изпратите и снимка на тема “Спици и бодли”

В тазгодишното дистанционно издание няма такса за участие, затова всички запалени спортисти са добре дошли да се включат.
Всички участници ще получат дигитална грамота, а онези, които коректно са изпълнили условията за трасе, ще участват в класиране за награди. Победителите във всяка категория ще получат билет за Спици и бодли 2021.

Класирането ще бъде направено след 22 май спрямо всички изпратени тракове, като в класирането ще се взима предвид изтекло време (elapsed time), a не време за движение (moving time). Победителите ще си получат наградите си чрез куриер, като допълнително организаторите ще се свържат с тях, за да уточнят детайлите.