. OUTDOOR : Казанлъчани с първи места в “Спици и бодли 2020“ - 29 Май 2020 - 17:23

ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ И КОЛОЕЗДЕНЕ. Макар и дистанционно, тазгодишното издание на „Спици и бодли 2020” отново обедини любителите на спорта. 57 ентусиасти от цялата страна се включиха и се класираха в дисциплините колоездене, бягане, щафетно бягане и дуатлон.

Участниците трябваше да си изберат трасе, което да отговаря на условията и да го запишат чрез приложение за измерване на дистанция, в промеждутъка от 16 до 22 май, след което да го изпратят на организаторите.

Класирането вече е ясно, а победителите ще получат наградите си по куриер. Организаторите молят всички победители до трето място да изпратят на имейл: spici@spk.bg следната информация: адрес на офис на Еконт, телефон и имена, до който да се изпратят наградите. Първенците във всяка категория ще получат билет за "Спици и бодли" 2021.

Десетки казанлъчани се включиха в ежегодната надпревара през всичките състезателни дни, като двама от тях заеха и челните места. Ето и класирането:

В колоезденето при мъжете на чело застава отново казанлъчанинът Борис Кашеров от „Велораптор” с време от 1:33:41. Следва гоКалоян Найденов от „Cycling Team Doltcini” с време 1:53:49, а трети също е казанлъчанин - Николай Кожухаров от „Manly” с време 1:58:55.

При жените в колоезденето класацията оглави Валентина Иванова от Шумен с време от 2:14:17. Втора е Силвия Маринова с 2:46:04 и трета – Елисавета Галина с време 3:10:44.

В щафетното бягане начело застана отборът на Любомир Тодоров и Тодор Георгиев с време от 2:36:43. На второ място са Александър Стефанов и Тодор Маджаров с 3:00:30. Трети са Ивелина Маджарова и Александър Наков с време 3:42:25.

При индивидуалното бягане първото място си заслужи Николай Дерменджиев от „Жулистин” с време 3:20:24. Втори се класира Христо Петканов от „Диви рози” с 3:27:08 и трети стана Самуил Вълчев от „Велос Варна” с време 3:32:52.

В индивидуалното бягане при жените единствена участничка бе Веселка Великова, която пробяга трасето за 4:23:15.

В дисциплината дуатлон начело отново е казналъчанин – Младен Гайтанджиев с време от 5:42:36. На второ място се класира Симеон Стоичков, а неговото време е 12:33:01.

Тази годината организаторите отредиха още една награда – за най-оригинално трасе. Тя отива при Иван Войков, който направи 11 обиколко на Борисовата градина в София.

Цялото класиране може да видите тук.

"Благодарим на всички участници, които се включиха в това нетипично издание на Спици и бодли, като доказахте, че можем да сме навън и да се състезаваме в необичайни форми и трасета. Догодина се надяваме да сме заедно, там на поляната, до художествената гимназия в Казанлък.", написаха организаторите в социалните мрежи.