. OUTDOOR : Световните скайрънинг серии нама да се провеждат тази година заради COVID-19 - 14 Юни 2020 - 10:29

СКАЙРЪНИНГ. Международната федерация по скайрънинг обяви, че тази година, заради коронавируса, Световните серии няма да се състоят. Част от състезанията, които се провеждат в 12 държави и в които участва световният елит в този спорт, са отложени. Друга част ще се състоят, но класирането в Световните серии е замразено.

Едно от тези състезания е Пирин Ултра и то ще се проведе наесен. Близо 300 участници от 38 държави са се записали до момента за 38-километровото трасе. Сред тях са имена като Хилари Джерарди, Заид Малек, Андер Иняра, миналогодишният победител Бинят Мармисол и, разбира се, най-добрият ни скайрънър - Кирил Николов-Дизела, който е в топ 10 на световната класация. Състезанието, което има също 66- и 160-километрова дистанция, ще се проведе между 11 и 13 септември в Банско.

Междувременно, Дизела, известен и с успехите си в ориентирането, издаде книга, в която разказва за подготовката и участията си в най-престижните надпревари по света. В съобщението в официалната си Фейсбук страница Кирил Николов посочва, че е участвал в над 1000 състезания, като половината от тях е спечелил, но е научил повече от загубите, отколкото от победите. Книгата, написана от Богдан Русев, е на издателство “Вакон” и се нарича “Предпоследната крачка”, а представянето й очаквайте скоро по “Хоризонт”.