. бг ски новини : Българските щафети с 16-о и 20-о място за Купата на IBU в Германия - 17 Януари 2021 - 23:35

БИАТЛОН. България завърши на 16-о място в щафетата на 4 по 6 км за жени от старта за Купата на Международния съюз по биатлон (IBU) в германския зимен център Арбер.

Валентина Димитрова, Лора Христова, Стефани Йолова и Лора Радковска направиха една наказателна обиколка и използваха 7 допълнителни патрона, а българките бяха затворени с обиколка и Радковска не стартира на последен пост.

Победата спечели Русия в състав Валерия Васнецова, Анастасия Гореева, Анастасия Шевченко и Татяна Акимова. Tе изминаха трасето за 1:08:10.4 час, използваха 7 допълнителни патрона и не допуснаха наказателен рунд.

При щафетите мъже на 7.5 км България се нареди на 20-о място и също беше затворена с обиколка. Владимир Оряшков, Васил Зашев, Благовест Стоянов и Деян Разложки направиха една наказателна обиколка, използваха 11 допълнителни патрона, а Разложки не потегли по последен пост и отборът остана 20 от 24 щафети.

Победител стана Германия в състав Юстус Щрелов, Доминик Шмук, Данило Ритмюлер и Филипп Наврат с време 1:13.36.7 часа без наказателна обиколка и с 5 допълнителни партона.

17 януари 2021 | 23:18