. бг ски новини : Благой Тодев 11-ти в преследването от СП по биатлон за младежи - 03 Март 2021 - 17:29

БИАТЛОН. Благой Тодев завърши на 11-о място в преслеването на 12,5 километра при младежите на световното първенство по биатлон за младежи, юноши и девойки в Обертилях (Австрия).

Българинът, който стартира девети, направи две грешки в стрелбата - по една на първа и трета стрелба и финишира с време от 33:19.6 минути. Той изостана с 1:03.1 минути от французина Емилиан Клод, който спечели златния медал с три грешки в стрелбата.

Със сребърния медал се окичи друг французин - Ерик Перо, който с една грешла остана на 7.7 секунди от Клод. Бронзовият медал стана притежание на руснака Михаил Первушин, който финишира на 14.2 секунди от победителя.

По-рано през деня се проведе и преследването на 10 километра при юношите стартша възраст. Българите Васил Зашев, Константин Василев и Деян Разложки финишираха на 38-мо, 50-о и 55-о място, а шампион стана Денис Иродов от Русия.

3 март 2021 | 17:12