. бг ски новини : "Амбарица" грабна половината злато в първия ден от Държавното по биатлон при младите - 18 Март 2021 - 15:20

БИАТЛОН. Представителите на Клуб „Амбарица“ грабнаха половината злато на старта от държавното първенство на младите биатлонисти. Шампионатът започна с ден закъснение, поради много сняг и заритите с преспи пътища към Белмекен.

Днес на комплекса край високопланинската база се състояха спринтовете. При момичетата златото бе за единствената завършила без грешка в стрелбата Надежка Косовска от „Сапарева баня“, изпреварила с минута и 15 секунди Рая Йончева (2) от "Рожен", трета е Никол Кленовска (4) от "Банско" с изоставане от 1:24 мин. Най-бърз сред момчетата бе Йвайло Ковачев от „Амбарица“, финиширал след една наказателна обиколка на 28 секунди пред Георги Джоргов (3) от „Сапарева баня“ и на 57 сек. пред Стефан Цанков (4) от „Аякс“.

Макар и с 4 грешки в стрелбата, Вяра Чолакова от „Амбарица“ грабна титлата в по-горната възрастова група. Втора на 1:26 мин. завърши Теодора Владева (3) от „Рожен“, следвана от своята съотборничка Йорданка Йончева (3). При юношите шампион с два рунда е Цветан Данаджиев от „Аякс“, финиширал на 1:10 мин. пред Зефер Велиев (3) от „Амбарица“, който пък изпревари само с 1 секунда представителят на "Сапарева баня“ Георги Наумов, чийто всеки втори изстрел бе нахалост.

Утре първенството продължава с преследванията, в събота са дългите индивидуални дисциплини, а в неделя щафетите. Следващата седмица отново край Белмекен ще бъдат излъчени държавните шампиони при мъжете и жените, които този уикенд стартират в последните изпитания за Световната купа на финала в Йостерзунд.