. бг ски новини : Владимир Илиев с 9-то място в спринта от СК по биатлон в Йостерсунд - 19 Март 2021 - 18:40

БИАТЛОН. Само няколко часа след като Милена Тодорова завърши на великолепната осма позиция в женския спринт на 7.5 километра от Световната купа по биатлон, нейната половинка Владимир Илиев донесе ново престижно класиране за България в Йостерсунд (Швеция).

На същите писти, на които взе сребърния медал в индивидуалната надпревара на 20 километра на Световното първенство през 2019 година, троянецът се класира на девета позиция в днешния мъжки спринт. Той премина дистанцията от 10 километра за 23:22.2 минути, като допусна една грешка при стрелбата си от положение легнал. Неговото изоставане спрямо победителя Лукас Хофер (Италия) в надпреварата бе 55.1 секунди.

Другите двама българи, които застанаха на старт днес, Антон Синапов и Благой Тодев, завършиха съответно 49-и и 86-и с по два пропуска.

За Хофер, днешният успех е втори в кариерата в Световната купа, като той стиган до него с безгрешна стрелба. Втори на 4.0 секунди зад Хофер се нареди Себастиан Самуелсон (Швеция), който също повали и десетте си мишени, а тройката с пасив от 14.4 секунди и още една перфектна стрелба запълни Тарей Бьо (Норвегия).

От претендентите за големия кристален глобус в края на сезона, Стурла Холм Легрейд (Норвегия) завърши на шесто място без грешки, а точно зад него се нареди и Йоханес Тингес Бьо (Норвегия), който направи две наказателни обиколки. Така преднината на Бьо на върха в генералното класиране бе намалена на 15 точки. По-малкият от братята Бьо си гарантира малкия кристален глобус в дисциплината преследване, където той триумфира с актив от 359 пункта, пред Легрейд с 319 и своя брат с 318.

Програмата на финалния уикенд в Световната купа за този сезон продължава утре с преследванията за жени и мъже. Женският старт на 10 километра е предвиден за 13:15 часа, а мъжкият на 12.5 километра за 16:15 часа българско време.

19 март 2021 | 18:01