. OUTDOOR : Витоша прие 4-тия кръг от ендуро шампионата по планинско колоездене - 23 Август 2021 - 17:21
Десетки колоездачи от цялата страна се включиха в оспорваната надпревара

ПЛАНИНСКО КОЛОЕЗДЕНЕ. През изминалия уикенд по пътеките на Витоша се проведе едно от най-интересните и предизвикателни събития по планинско колоездене в България – седмото поредно издание на Home Mountain Enduro!

Състезанието по традиция освен част от държавния календар е включено и в спортния календар на Столична община и се провежда с подкрепата на Фондация “София - Европейска Столица на Спорта”.

Състезанието бе 4-ти кръг от Българските Ендуро Серии и предизвика някои от най-добрите родни колоездачни, които премериха сили в оспорвана надпревара по витошките пътеки. Състезателния ден включваше спускане по близо 15 км разделени в общо 4 специални етапи, по които се засичаше индивидуално време, както и над 16 км трансферни етапи , в които участниците трябваше да се придвижват на самоход от финалите към стартовете на етапите.

Най-добро време от 23:44.02 мин. успя да постигне Йордан Илиев, който бе водач във всички 4 етапа и заслужено спечели първото  място в категория мъже Елит. До него на почетната стълбичка се наредиха двама негови съотборници от СК „Райдърс Юнайтед“ – Стоян Върбанов и Иван Кобуров.

При юношите най-добро време от 25:28.65 мин. направи Велин Дойчев от „Хоталич“, следван от Алекс Пешев от „NoBrainz“ и Данаил Петков от „Сините Камъни“ . При дамите най-добър резултат постигна  представителката на отбора „All Mountain” Мартина Григорова с време 31:12.16 мин., а на второ и трето място след нея останаха Станимира Пешева от “NoBrainz” и Венета Захариева от „Райдърс Юнайтед“.

В категориите на ветераните над 35 и 45 години първи се класираха, както следва Бойко Иванов и Николай Начев. Победителите в отделните категории получиха паричен и предметен награден фонд осигурен от магазин All Mountain, Skulls & Forks и организаторите на събитието.

Предстоят още 3 кръга от Ендуро календара за сезона – в Пампорово, в Смолян и големия финал на турнира през октомври в град Пловдив.  Пълното класиране и повече информация за Българските Колоездачни Серии можете да откриете на www.race-series.com