. бг ски новини : Нови победи за Владо Илиев и Милена Тодорова на Балканската купа по летен биатлон - 29 Август 2021 - 15:32

БИАТЛОН. Най-добрите ни състезатели Владимир Илиев и Милена Тодорова не допуснаха изненади и спечелиха втори поредни победи на завършилата днес в Троян с дисциплината преследване Балканска купа по летен биатлон.

Владимир Илиев тръгна колебливо, но след това коригира мерника и дори с 6 пропуска съхрани преднината си пред Николай Тодоров (14). При младежите също на 12.5 км Благой Тодев (5) не допусна никой пред себе си и грабна победата пред турците Чихан Картал (2) и Еюр Арслан (6).

Втора титла и за Матия Легович, хърватинът е единственият със злато от чуждестранните участници. При юношите на 10 км той направи 8 пропуска, но финишира пред Васил Зашев (8), трети е Константин Василев (3). С 11 грешки босненецът Алекса Вукович се срина от трето на шесто място. Това бе и най-многобройната възрастова група с 31 финиширали.

При жените Милена Тодорова (7) бе лидер през цялото време по 10-километровото трасе. Стартирала първа, тя изпревари с близо седем минути Мария Здравкова (6), бронзът бе за туркинята Бема Йълмъз (6).

Най-точен мерник днес демонстрира Лора Христова, която триумфира при девойките на 10 км и единствена от стартиралите във всички възрастови групи завърши само с една грешка на стрелбището. Въпреки деветте си пропуска Анастасия Войнович от Босна и Херцеговина успя да изпревари за второто място Симона Василева, финиширала днес след три неточни изстрела.

При кадетките на 7.5 км новата звезда на българския биатлон Валентина Димитрова грабна втора поредна победа с 4 пропуска на рубежа. Среброто заслужи  придвижилата се едно място напред румънка Аделина Римбеу (4), а бронзът бе за нашата млада надежда Лора Радковска, дала само два патрона нахалост.

В надпреварите за Балканската купа участваха състезатели от Румъния, Турция, Гърция, Босна и Херцеговина, Северна Македония, Хърватска и България. От нашия А отбор стартираха само Владимир Илиев, Милена Тодорова и Мария Здравкова.