. световни ски новини : Marco Odermatt Super-G Triumph in Bormio! - 29 Декември 2023 - 23:29

АЛПИЙСКИ СКИ СВЕТОВНА КУПА. 29 декември 2023 г., Ели Хартман, Skiracing.com

Мъжете се завърнаха днес, подготвени да покорят предизвикателната писта на Бормио, с леко плосък, неравен микро терен и ледени условия. На много подобното на GS трасе, мъжете трябваше да бъдат ритмични, да се движат през всеки завой с агресия, като същевременно стоят силно на външната ска. Марко Одермат отново показа своето великолепие, осигурявайки победа с почти перфектно спускане на Стелвио.

През предходния сезон Марко Одермат от Швейцария демонстрира доминацията си в Бормио на супер-Г, като спечели състезанието със забележителна преднина от над шест десети. Този сезон обаче водещият спортист пресече финалната линия с удивителна преднина от -0.98, оставяйки конкуренцията далеч зад себе си. Това отбеляза неговата 11-та победа в Супер-Г в кариерата му за Световната купа.

Той каза: „Всичко работи добре и имам добро доверие. Оборудването е перфектно и ми позволи да остана последователен и да натискам," продължи той, „Много съм щастлив да напиша част от швейцарската история."

Aleksander Aamodt Kilde, носещ номер 9, показа агресивен, контролиран хаос на трасето. Атакувайки вратите, норвежецът беше нетърпелив да се завърне и да се докаже, след като не завърши спускането вчера. Той беше разочарован, след като удари камък на пистата предния ден и беше готов да достигне подиум. Килде стигна до финала -0.51 пред швейцарския атлет Лоик Мейлард. Той завърши деня, заемайки подиума на 3-то място.

Това беше голям ден за австриеца Рафаел Хаазер, който спечели втория си подиум за Световната купа. Единственото му друго класиране на подиума беше още един резултат от 2-ро място на същата писта SG през 2021 г. Днес беше подобрение от неговото 17-о място предишния SG уикенд във Вал Гардена/Грьоден.

Haaser каза: „Направих няколко грешки горе и долу, но като цяло беше много солидно spuskane. Беше доста подобно [на вчера]. Надявам се да продължа така.”

Зимният сезон пристигна и Haaser беше на върха, след като миналата година постигна крайъгълен камък в кариерата си. Той спечели впечатляващото трето място в комбинираното състезание на Световното първенство, проведено в Мерибел, Франция.