. бг ски новини : Седмо място за Теодора Малчева на Световното по ски-ориентиране - 06 Март 2009 - 16:05

Теодора Малчева остана на 9 секунди от призовото шесто място в завършилия рано тази сутрин масов старт на дългата дистанция от Световното първенство по ски-ориентиране, което се провежда в японския град Русуцу. Това е най-доброто класиране в индивидуален старт от СП на състезателката от АСК "Александър Логистикс" (София) с треньор Пламен Недялков. Станимир Беломъжев, двукратен младежки световен шампион от 2008 година, който от новия сезон се състезава в елитната група М 21, записа 12-о място в спринта ден по-рано. И тогава, и сега световен шампион стана Андрей Ламов (Русия). При жените шампионка в спринта стана Ханеле Тона (Финландия), а на дългата дистанция - Анастасия Кравченко (Русия).

На спринта Антония Григорова зае 14-о място, а Теодора Малчева - 20-о. Третата ни жена Стефания Беломъжева-Димитрова е 27-а на спринта и 19-а на дългата дистанция. При мъжете Илиан Тончев е с 20-о постижение в спринта и 24-то място на дългата дистанция. Станимир Беломъжев остана 16-и на дългата дистанция. Утре е почивен ден, в събота ще се състои надпреварата в средната дистанция, а последен старт от състезателната програма е щафетата в неделя.