. бг ски скок новини : Зографски отново влезе във финала на старт за на континентална купа по ски скок в Краня, Словения - 05 Юли 2009 - 21:31

СКИ СКОК, 5 юли 2009 г. Краня, Словения (SKI.BG) -- След успешното 17-то място на континенталната купа във Веление и 23-то място в първия старт за континенталната купа в Краня, днес младият български ски скачач Владимир Зографски отново се представи достойно във втория старт в словенския курорт, влизайки във финала и заемайки 29-то място в крайното класиране. На изкуствената 109-метрова ски шанца Влади днес скочи 104.0 метра в първия си опит и зае временно 24-то място със 120.2 точки (67.2 т. за дължина и 53.0 т. за стил на скока). Във втория си скок българският национал прелетя едва 79.0 метра и с общ актив 185.9 точки (22.2+43.5=65.7т. и последно място във втория скок) в крайна сметка остана на 29-тото място в официалното подреждане. 30-ката допълни чехът Мартин Чикъл, който така и не направи втори скок, въпреки че също влезе във финала с 120.3 точки и 21-ва позиция от първия.

Победител на нормалната ски шанца в Краня този път стана 28-годишният словенец Роберт Кранйец, който скочи съответно 115.5 и 112.5 метра и събра общ актив от 280.9 точки. Спечелилият вчера негов съотборник Примож Пикл не успя да се класира за влизане във финала с изненадващо слаб първи скок от 99.0 метра, за който получи едва 111.2 точки, и остана на 36-то място.

Вторият български представител - националът Петър Фъртунов, остана на 73-та позиция от 76 спортисти, скачайки в единствения си опит 79.5 метра и събирайки актив от 69.6 точки (23.1 т. + 46.5 т.).

Поздравления за българските състезатели, който без никаква база за тренировки на родна територия, защитават честта на българския ски скок! Желаем им още по-големи успехи!