. бг ски бягане новини : Владимир Зографски не прескочи квалификацията в Прагелато, част от Гран При Четирите Нации - 11 Август 2009 - 23:31

СКИ СКОК, 11.8.2009 (SKI.BG) -- Българският ски скачач Владимир Зоргафски не успя да преодолее квалификацията за ски скоковете на 140-метрова шанца в италианския спортен център Прагелато край Торино. Състезанието е втори кръг от световноизвестния турнир на ФИС "Гран При Четирите Нации". От 20.00 ч тази вечер бяха официалните тренировки, в които Владимир скочи 114.0 и 120.0 м, заемайки 63-то и 41-во място. Квалификацията започна в 22.00 ч. Навършилият наскоро 16 години Зографски, който беше и най-младият състезател в Прагелато, скочи 118.5 метра и с актив от 113.8 точки (48.3 т. за дистанция + 51.0 за изпълнение + 14.5 т. компенсация на вятъра) зае 52-ро място в класирането на квалификацията. В нея по право не участват най-добрите 10 сред ски скачачите, така че Влади остана на +6.8 точки извън първите 40 и по този начин и извън първия кръг на същинското състезание.

Въпреки всичко, участието в световния летен турнир на ФИС за младата българска надежда в ски скока само по себе си е успех! Пожелаваме му още по-добри резултати в следващите кръгове от турнира!

Състезанието в Прагелато е утре вечер от 22.00 ч българско време. На 14-ти август следват ски скоковете в Куршевел (Франция) и на 16-ти в Айнзейден (Швейцария).