. бг ски новини : Купа "Бороспорт" 2004 - 01 Февруари 2004 - 19:25
Георгиев и Златарева най-бързи в Боровец

Стефан Георгиев и Боряна Златарева спечелиха слаломите за мъже и жени от международното състезание по ски-алпийски дисциплини в събота за купа “Бороспорт” в Боровец. Най-добрият български алпиец зае първото място при мъжете с общо време от двата манша 1:29,13 минути, като изпревари с 0,78 секунди гърка Василис Димитриадис и с 1,04 секунди българския национал Иван Гребенчарски, който се класира трети.

Стефан Георгиев спечели слалома в Боровец след завръщането си от подготовка на националите в Италия.

Димитриадис беше най-бърз в първия манш с 44,51 сек, а Георгиев остана на 0,20 от него. Във втория обаче нашият алпиец навакса с почти секунда преднина и си осигури победата.

Златарева победи с 1:40,18 мин от двата манша при жените. След нея на 1,17 сек завърши сръбкинята Мария Тръмчич, а трета – на 3,12 сек се класира гъркинята Мария Константин. След пръвия манш начело излезе Десислава Джурова с 49,02 сек, като изпревари Боряна Златарева с 0,53 сек. Джурова обаче не стартира във второто спускане заради болки в корема и с това улесни успеха на най-сериозната си съперничка. Деси беше транспортирана до института Пирогов, където претърпя спешна операция. В момента състоянието и е стабилно.

Състезанието на плац 2 срещу хотел “Рила” откри като форлойфер легендата на българските ски Петър Попангелов-младши, който навърши вчера 45 години. Фирма “Бороспорт”, под чийто патронаж са стартовете, осигури награден фонд 5400 евро. Носителите на купата при мъжете и жените ще вземат по 1000 евро, а победителите в отделните дисциплини – слалом и гигантски слалом – по 500. В слалома при мъжете стартираха 60 скиори, а при жените – 21.

В неделя Стефан Георгиев и Боряна Златарева станаха носители на купите “Бороспорт” по ски-алпийски дисциплини. Стефан завърши на трето място в гигантския слалом изпреварен от Иван Гребенчарски и гърка Василис Димитриадис, но с победата си в слалома събра най-много точки за Купата.

Златарева стана втора на гигантския слалом при жените, но първото място в слалома също й осигури купата. Най-бърза беше гъркинята Мария Брендан, а трета остана сръбкинята Мария Тръмпич.