. бг алпийски ски новини : Стефан Георгиев се класира 61-ви на GS в първия старт за Световната купа в Зьолден - 25 Октомври 2009 - 12:07

СВЕТОВНА КУПА, ЗЬОЛДЕН, АВСТРИЯ, 25.10.2009, 12:07ч (SKI.BG) -- Преди броени минути българският алпиец Стефан Георгиев завърши първия манш от гигантския слалом за Световната купа, който се провежда в момента на глетчера Ретенбах в австрийския зимен център Зьолден. Стефан се спусна по пистата за 1 минута 18.55 сек. и с разлика +8.66 сек. от временния лидер - ветерана швейцарец Дидие Кюш, се класира на 60-та позиция. Тъй като се наложи Томас Фрей от Франция с номер 57 да рестартира своя манш, минавайки за втори път на старта веднага след Стефан, французинът логично се вклини на 44-та позиция, отмествайки българина на 61-вото място. Стефан Георгиев се движеше добре до първата междинна контрола (+2.07 сек), но след това изостана значително и на втората беше с разлика от водача +6.88 сек. Манша завършиха 65 състезатели. Оставайки извън челната 30-ка, Стефан няма право да участва във втория манш.

Самият Стефан сподели, че не е тренирал през последната седмица заради травма в гърба. "Можеше много повече, но това са реалностите сега. Просто в края на пистата нямах скорост и сила. Убеден съм, че можех да карам по бързо с 1,50 секунда. В следващите стартове се надявам на далеч по-добро класиране, все пак не съм карал от доста време гигантски слалом", коментира Георгиев.

Нашият алпиец сподели, че пистата е била изровена с твърди ледени участъци, което просто не дава шанс на скиорите с последни номера.

Носителят на Малката световна купа в дисциплината Дидие Кюш от Швейцария от миналия сезон стартира с номер 1 и след отлично каране даде най-добро време от 1:09.89 минута. 35-годишният Кюш има аванс от 36 стотни от секундата пред втория Тед Лигъти (САЩ). Трети на 51 стотни от секундата е друг швейцарец Карло Янка. Защитаващият Световната купа Аксел Лунд Свиндал от Норвегия е шести след първия манш на 1.12 секунда след Кюш. Общо 65 състезатели преодоляха трасето в Зьолден от 74 стартирали.

Състезанието беше излъчено пряко по БНТ1 и Евроспорт, като в предаването по БНТ никак не направи добро впечатление многократното прекъсване по време на рекламите за неуместни половинминутни включвания от студиото на неделното предаване "В неделя с..". Вторият манш ще бъде предаван отново пряко от 13:45 ч българско време.

Времеизмерването в реално време може да следите от тук.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ !

Временно класиране след първия манш от гигантския слалом за мъже в Зьолден, Австрия:

1. Дидие Кюш (Швейц) 1:09,89 минути