. бг алпийски ски новини : Килиан Албрехт влезе в 30-ката в първия манш на слалома за СК в Алта Бадия, но беше дисквалифициран - 21 Декември 2009 - 12:45

СВЕТОВНА КУПА, 21 декември 2009 г., Алта Бадия (SKI.BG) -- Лидерът на българския национален отбор по алпийски ски Килиан Албрехт кара доста рисково и завърши с добро време първия манш на слалома за Световната купа, който се провежда в момента в южнотирослкия италиански зимен курорт Алта Бадия. Стартирайки с 35-ти номер, Албрехт временно застана на 16-та позиция, но после постепенно беше изместен до 21-вата в класирането. За съжаление обаче Килиан беше дисквалифициран заради пропускане на 33-тата врата на слалома, което беше засечено от съдиите по трасето. Така Килиан няма да участва във втория манш. Временен водач след първия манш е австриецът Манфред Прангер (53.35 сек.), следван от съотборниците си Райнфрид Хербст (+22 стотни) и Бенямин Райх (+27 стотни). Вторият български алпиец, който участва в състезанието, Стефан Георгиев стартира със 70-ти номер, изостана на 6.09 секунди от лидера и остана на 48-мо място от 49 завършили, което не му дава право на участие във втория манш, който започва в точно в 14:00 ч българско време и ще бъде предаван пряко по БНТ1, Евроспорт и RaiSport. ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНСТИ !!!