. бг сноуборд новини : Александра Жекова влезе в четвъртфиналите на бордеркроса за Световната купа във Вейсоназ, Швейцария - 14 Януари 2010 - 16:04

СНОУБОРДКРОС СВЕТОВНА КУПА, 14 януари 2010 г., Вейсоназ, Швейцария (SKI.BG) -- Българската сноуборд звезда Александра Жекова ще участва в утрешните финали за Световната купа по сноубордкрос в швейцарския курорт Вейсоназ. Днес чаровната националка преодоля успешно квалификационните серии, като при първото спускане постигна 11-то, а във второто - 5-то време. Най-бързо по бордеркрос трасето в първия рън се спусна представителката на домакините Мели Франкон, а във втория - нейната съотборничка Сандра Фрей.

С най-добро време от двете спускания 1:02.41 мин. се оказа именно швейцарката Фрей, а Жекова с времето от втория си рън остана 9-та в общото класиране на квалификацията, на +1.57 сек. от лидерката.

Заслужено влизайки сред първите 16, нашата Сани утре ще се изправи в четвъртфинална битка срещу швейцарките Сандра Фрей и Симона Майлер и британката Зое Джилингс. Шансовете на Александра успешно да преодолее тази серия са добри, още повече че двете швейцарки са съответно 8-ма и 7-ма във временното класиране за малката Световна купа в бордеркроса, а Джилингс е 10-та, докато младата и обещаваща българска надежда в момента заема отличното 5-то място в общото подреждане.

Ако Сани бъде сред първите две, пресекли финала в своята четвъртфинална серия, то тя ще се срещне на полуфинала с по-добрите две от втората серия - временната лидерка за голямата Световна купа и за малката в бордеркроса Маел Рикер (Канада), нейната подгласничка за малката купа Линдзи Джакобелис (САЩ), Нели Моен Локоз (Франция) и Оливия Нобс (Швейцария). Тук на Александра ще е нужна и немалка доза късмет, какъвто в много от състезанията по сноубордкрос се оказва решаващ.

Пожелаваме на Сани късмет и успех в утрешните финали !

В квалификацията при мъжете българският сноубордист Асен Лилов остана на +7.42 сек. от най-бързия по трасето - французина Пиер Волтие (57.79 сек.) и зае последното 60-то място, с което приключи участието си във Вейсоназ.

14 януари 2010 г., 16:00 ч

ОЧАКВАЙТЕ НОВИНИ И ПОДРОБНОСТИ СКОРО ТУК !!!