. световни ски новини : Хелене Олафсен спечели сноубордкроса във Веисоназ, Сани Жекова е четвърта - 15 Януари 2010 - 14:40

Както вече ви информихарме, Александра Жекова зае престижното 4-то място в бордъркроса в швейцарския зимен център Вейсоназ. Най-добрата ни състезателка в този спорт преодоля квалификациите, четвъртфиналите и полуфиналите и намери място сред четирите финалистки. В спора за титлата в надпреварата Жекова финишира след най-добрите в тази дисциплина - Хелене Олафсен (Норвегия) и канадките Доминик Малте и Маей Рикер.

Начело в класирането за малката СК е Маей Рикер с 2960 точки, пред Доминик Малте - 2260, Хелене Олафсен - 2250, Линдзи Джакобелис (САЩ) - 1850, Александра Жекова - 1840 и други. В подреждането за големия кристален глобус също води Маей Рикер - 2960 точки, следвана от Хелене Олафсен - 2410 и Доминик Малте - 2260. Жекова е осма с 1840 точки.

В бордъркроса при мъжете се наложи Пиер Волтие (Франция), следван от Давид Шпайзер (Германия) и Ник Баумгартнер (САЩ). Българинът Асен Лилов е 60-и, след като не успя да преодолее квалификациите.

Волтие води за малката СК при мъжете с 3800 точки, пред Нейт Холанд (САЩ) - 1740 и Робърт Фаган (Канада) - 1620. В генералното класиране начело са Пиер Волтие и Щефан Гимпъл (Австрия) с по 3800 точки, пред Жан-Лука Кавиджели - 3100 точки.