. бг алпийски ски новини : Килиан Албрехт за малко не успя да се задържи в първите 30 на слалома във Венген - 17 Януари 2010 - 12:22

АЛПИЙСКИ СКИ СВЕТОВНА КУПА, 17 януари 2010 г., Венген, Швейцария (SKI.BG) -- Лидерът на българския национален отбор по алпийски ски дисциплини Килиан Албрехт завърши първия манш на слалома за Световната купа в швейцарския класически курорт Венген с разлика от +2.84 сек. от временния водач - Ивица Костелич (Хърватия).

Австриецът с български паспорт кара сръвнително добре в горната част на трасето и изоставаше на междинната контрола с +0.83 сек., но след няколко по-груби грешки и като цяло по-предпазливото му каране в долната част на пистата, Килиан добави още 2 секунди изоставане. След финиширането, Албрехт врменно зае 23-тата позиция, но точно 8 от стартиралите след него състезатели дадоха по-добро време и като резултат българският алпиец остана на 31-вото място в първия манш. Още по-жалкото е, че всъщност 30-тият в класирането - австриецът Волфганг Хьорл, е само с 1 стотна пред Албрехт, на +2.85 от лидера Костелич.

И така, за съжаление и този път няма да имаме български представител във втория манш на легендарния слалом във Венген.