. бг сноуборд новини : Александра Жекова 7-ма на бордъркроса за Световната купа в Стоунъм - 21 Януари 2010 - 17:04

Александра Жекова зае престижното 7-мо място в бордъркроса за Световната купа в канадския зимен център Стоунъм. Най-добрата ни състезателка в този спорт преодоля квалификациите и четвъртфиналите, а на полуфиналите остана последна. Въпреки това в малкия финал Жекова завърши трета и остана седма в крайното подреждане.

Alexandra Jekova, of Bulgaria, takes air during the qualification round at the World Cup snowboard cross in Stoneham, Quebec, Canada, on Wednesday, Jan. 20, 2010. (AP Photo/The Canadian Press, Sean Kilpatrick)

Канадката Маей Рикер спечели състезанието. Тя води в генералното класиране за Световната купа с 3960 точки, пред Хелене Олафсен (Норвегия) с 3210 точки и Доминик Малте (Канада) с 2860 точки. Жекова е осма с 2200 точки. Лидерка за малката купа в дисциплината бордъркрос отново е Маей Рикер, пред Хелене Олафсен и Доминик Малте, но тук Жекова се изкачи до изключително доброто 4-то място в класирането. Това беше последният старт в дисциплината преди Олимпийските игри във Ванкувър, ПОЖЕЛАВАМЕ УСПЕХ НА САНИ !!!