. бг ски бягане новини : Влади Зографски 7ми в индивидуалното състезание по ски скок от Световното за младежи в Хинтерсартен! - 28 Януари 2010 - 18:50

СКИ СКОК, МЛАДЕЖКО СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО, 28.1.2010 г., 18.50 ч., Хинтерсартен, Германия (SKI.BG) -- Преди броени минути българската млада звезда в ски скока Владимир Зографски приключи днешното си отлично представяне в индивидуалното състезание по ски скок от Световното първенство по северни дисциплини в немския зимен център Хинтерсартен. Надпреварата беше на най-високо ниво, а атлетите трябваше да се преборят и с предизвикателните условия - променлив вятър и значителен снеговалеж.

Владимир Зографски и неговия треньор и баща Емил Зографски, 20.10.2009 г., фотография © WWW.SKI.BG

След като Влади беше трети в първия ски скок, във втория опит на нормалната шанца Адлер в Хинтерсартен, 16-годишната българска надежда прелетя "само" 99.0 метра и с 14-ти резултат в този скок и още 120.0 точки от него (68.0 т. за дистанция + 52.0 т. за стил) се смъкна до 7-мото място в крайното класиране, събирайки общо 253.5 точки.

Победител в състезанието безапелационно стана лидерът след първия кръг Михаел Хейбьок от Австрия, който при втория скок преодоля 110.5 метра и добави още 143.0 точки (общо 282.5 т.). Втори е словенецът Петр Превч с втори опит от 107.0 метра и общ актив от 278.5 точки, а трети на почетната стълбичка застана италианецът Пиетро Деласега с актив от 266.0 точки.

The new Junior World Champion 2010 Michael Hayboeck, фотография FIS

Flowers Ceremony, фотография FIS

Победителите Peter Prevc, Michael Hayböck and Diego Dellasega, фотография FIS

В първия скок Богомил Павлов пистигна 84.5-метра и е 57-ми, при което не се класира за участие във втория скок, а за жалост Деян Фунтаров беше дисквалифициран.

28.1.2010 г., 18.50 ч.

ОЧАКВАЙТЕ ОЩЕ ПОДРОБНОСТИ !!!

Владимир Зографски по време на квалификацията за ски скоковете от турнира "Четирите шанци" в Гармиш-Партенкирхен, 31.12.2009 г., фотография Anna Szczepankiewicz / skijumping.pl