. бг ски новини : Кюстендилски полицаи шампион на слалом, отборът на ОД МВР-Кюстендил се класира на 5-то място - 30 Януари 2010 - 10:00

Златен, сребърен и бронзов медал спечели отборът на ОД МВР-Кюстендил на Националния шампионат по ски и биатлон за служители на МВР. Отборът в състав  Ралица Миткова, Ивайла Илчева, Ивайло Василев, Таньо Кюркчийски и Върбан Тодоров се класира на 5-о място в комплексното класиране.

И трите медала спечели Ивайло Василев от Икономическа полиция, който спечели състезанието на слалом, класира се втори в комбинацията от време на слалом и биатлон и взе бронзов медал на гигантски слалом.

“От 1999 г. се състезавам в националните шампионати за полицаи, като всяка година взимам по два медала. Тази година имам три, защото за първи път се включих и в дисциплината биатлон. Хубавото е, че успяхме да участваме с пълен отбор от състезатели”, каза за Дарик Ивайло Василев, който се състезава и в републиканските първенства по ски.

Шампионатът в Банско бе открит от новоизбрания председател на Спортна асоциация-МВР Калин Георгиев - главен секретар на МВР, заедно с Люк Смерс, президент на УСПЕ (Европейски полицейски спортен съюз). Над 100 полицаи участваха в надпреварата по белите писти на курорта.