. бг алпийски ски новини : Килиан Албрехт не завърши първия манш на слалома за Световната купа в Кранска гора - 31 Януари 2010 - 11:55

СВЕТОВНА КУПА, 31.1.2010, Кранска гора, Словения (SKI.BG) -- Отново малшанс попречи днес на българския национален състезател по ски Килиан Албрехт да завърши в първия манш на слалома за Световната купа в словенския зимен център Кранска гора. Килиан стартира с 36-ти номер и преодоля по-голямата част от трасето в доста добър ритъм, атакувайки през цялото време. Само няколко врати преди финала обаче, австриецът с български паспорт изгуби синхрон и изхвръкна от линията на слалома, в резултат на което отпадна от състезанието. До този момент Килиан се движеше с време, което щеше да му позволи участие във втория манш, още повече че доста голяма част от следващите след него по пистата скиори-алпийци също не достигнаха финала.

Вторият български представител на слалома в Кранска гора - Стефан Георгиев успя да завърши в първия манш, но беше далеч от шансовете за попадане във втория. Стартирайки 72-ри, Стефан изоставаше от лидера на +1.81 сек на първата контрола, +3.60 сек на втората и завърши с време 59.31 сек, с разлика от водача в първия манш Джулиано Рацоли (Италия) +5.29 сек, което му отреди 47-мото място от 51 завършили скиори.

Лидер след първия манш е италианецът Джулиано Рацоли, следван от австриецът Райнфрид Хербст и неговия съотечественик Бени Райх, който остана трети.

Няколко от световноизвестните ски легенди дойдоха на пистата "Подкорен 3", за да подкрепят своите любимци. Хърватката Яница Костелич, звездата на домакините Юре Кожир, неговият съотечественик от ски клуба в Кранска гора Андрей Спорн, който спечели историческото за Словения второ място в Кицбюел, легендарният италианец Алберто Томба и не на последно място - самият "Кайзер" Франц Кламер.

Атмосферата за слалома днес в Кранска гора е феноменално, първите слънчеви лъчи вече пробиват през облаците и се очаква събирането на още по-многобройна публика за втория манш, който започва в 14.00 ч българско време и ще бъде предаван пряко по БНТ1, Евроспорт и RaiSport.