. бг ски новини : 2ро и 8мо място на СНОУБОРД КРОС за Александра Жекова в кръг за EU КУПАТА !!! - 15 Март 2004 - 00:41

СНОУБОРД. Отлично представяне на Александра Жекова  в два поредни старта при жените от Европейската Купа по Сноуборд в дисциплината СноубордКрос (SBX - SnowBoard Cross) - най-тежката от дисциплините в сноуборда. Александра Жекова - 16 год. е  No1  в Националния отбор при девойките. През 2003г. тя зае 10 място на Световна Купа при девойките на Сноуборд Крос и така събра точки и получи право да участва тази година при жените.
В швейцарския курорт Дисентис на 12 и 13 Март се проведоха два СноубордКроса - за мъже и жени - кръг от Европейската Купа по Сноуборд и кръг от Шампионата на Швейцария. В първия старт на 12ти, Александра (Сани) зае 8-то място, а в старта на 13 Март затвърди високата си класа и стана 2-ра в компанията на две французойки - на първо място Магали Дусе и на трето Диан Термо-Лиуди. В това състезание стартираха 35 жени и 92 мъже. Тези резултати на Сани са още по-ценни и поради факта, че у нас няма специални трасета за тренировки в тази дисциплина, а и последните стартове в СноубордКроса в България датират отпреди 2 години на Банско и Витоша.