. бг ски бягане новини : Отлично представяне на Веселин Цинзов на Световната купа в Кенмор, Канада - 06 Февруари 2010 - 09:46

СВЕТОВНА КУПА, 5 февруари 2010 г., Кенмор, Канада (SKI.BG) -- Отлично представяне направи националният състезател Веселин Цинзов на Световната купа в Кенмор (Канада) десет дни преди първия му старт на Олимпийските Игри във Ванкувър, съобщи специално за SKI.BG директорът на направление ски бягане към БФСки г-н Петър Панков.

Pietro Piller Cottrer (ITA), photo by Dan Roycroft

В бягането на 15 км. свободен стил лидерът на българските ски бегачи се класира на 34-то място, на +1:36.8 мин. от победителя Джорджо Ди Чента (Италия), като остави зад себе си редица изявени в световното бягане скиори като Максим Вилегжанин (Русия), Виле Ноусиайнен (Финландия), Иван Батори (Словакия), Сергей Долидович (Беларус), Девон Кершоу (Канада) и др. Цинзов стартира по трасето с 20-ти номер и финишира на 3-та позиция във временното класиране, но стартиралите след него лидери в Световната купа постепенно го изместиха до 34-тото място. Само 7.9 сек по-бързо от българина преодоля дистанцията друг от известните италиански ски бегачи - Кристиян Зорзи.

В бягането на 10 км. свободен стил при жените победи Шарлоте Кала (Швеция) пред Жустина Ковалчик (Полша). Нашите представителки Антония Григорова-Бургова (+4:30.7 мин.) и Теодора Малчева (+4:51.1 мин.) заеха съответно 59-то и 60-то място.