. бг ски новини : Eвропейска купа по сноуборд в Боровец 2004 - 21 Март 2004 - 18:30
Злато, Сребро и Бронз за българките

СНОУБОРД. 20 Март 2004, Боровец. Два медала спечелиха българките във втория ден от състезанията за Европейската купа по сноуборд на Боровец. Във втория паралелен гигантски слалом Мария Димова завърши на второ място и взе сребърния медал. Тя загуби на финала от рускинята Светлана Болдикова. В първия старт на същата дисциплина, който се проведе в петък, най-опитната българска националка по сноуборд Димова взе злато, а Болдикова беше трета.

В спускането за третото място 16-годишната Александра Жекова пък спечели надпреварата с друга наша състезателка – Райна Кирова. Жекова е голямата изненада на сезона в този спорт. На 12 март тя стана 8-а, а на 13-и – втора, в най-трудната дисциплина – сноуборд-крос, на кръга от Европейската купа в Швейцария.

При мъжете Атанас Петров се представи най-добре от българите. Той зае четвърто място, както и в първия паралелен гигантски слалом. Петров спори за бронза с руснака Денис Сологаев и загуби. Победител стана австриецът Томас Лийнбахер, който победи във финалното спускане своя сънародник Доминик Фигл, водач в генералното класиране и световен шампион за юноши. Стартът в Боровец е може би последният за купата на континента, защото домакините на останалите три още на са потвърдили провеждането им.

СНОУБОРД. 19 Март 2004, Боровец. Мария Димова спечели златото в първия паралелен гигантски слалом за жени от състезанията за Европейската купа по сноуборд в Боровец. Тя се наложи над своята съотборничка Теодора Пенчева на финала. Надпреварата между двете беше изключително оспорвана. В отделните маншове те си размениха по една победа с равен аванс – 0,001 сек, което доведе до втори финал с два манша, в който Димова спечели победата.

За третото място лидерката за Европейската купа, швейцарката Ребека фон Кенел, беше по-бърза от втората в генералното - класиране – рускинята Светлана Болдикова.

Атанас Петров завърши четвърти в същата дисциплина при мъжете. В спор за бронза той отстъпи на втория в генералното класиране за приза – Томас Линбахер от Австрия. Първи стана руснакът Денис Салогаев, който победи на финала водача в класирането Доминик Фигел от Австрия. Днес са стартовете за втория паралелен гигантски слалом.

Монитор, Емисия: Петък 19 Март 2004, Събота, 20 Март 2004