. бг ски новини : Стефания Димитрова с три златни медала от Държавното по ски-ориентиране - 09 Февруари 2010 - 15:41

Пълна хегемония наложи Стефания Димитрова на Държавното първенство по ски- ориентиране, което се проведе в местността Узана над Габрово. При жените състезателката на „Браун Тим" направи голям шлем като спечели индивидуалната надпревара на спринт, дълга и средна дистанция.

Съпругата на президента на великотърновския клуб- Николай Димитров, стана шампионка на дълга дистанция при жените с постижението си от средната дистанция на Световната купа, която се проведе по същото време в района на географския център на България. Двата старта бяха в един ден, с еднаква дължина, и от Федерацията зачетоха резултатите за Държавното първенство.

Бронз на дълга дистанция взе еленската ориентировачка Наталия Димитрова. На средна дистанция Стефания отново бе най- бърза, а Наталия се класира трета. В същата група жени- 21 елит Марияна Агова е девета на дълга и тринайста на средна дистанция. В елитната мъжка група на дълга дистанция Николай Димитров финишира втори, а брат му шести.

Николай Димитров взе реванш на средна дистанция, на която завоюва шампионската титла и увеличи златната семейна колекция от първенството. Тук Иван Димитров завърши на седмо място.

Втори златен медал от Държавното първенство спечели Мартина Джулиева. Състезателката на другия великотърновски клуб „Трапезица- 54" бе най- бърза на дълга дистанция в групата при 16- годишните девойки и дублира първото си място в спринта. Младен Джулиев, баща на двукратната шампионка, се окичи с бронзов медал при Мъже- 45, а съотборникът им в  „Трапезица- 54" Димитър Димитров е шести. Той обаче се представи отлично на средна дистанция и завоюва златен медал. На седмо място в своите групи завършиха Васил Мутафчиев и Апостол Атанасов.