. световни ски новини : Рускиня спечели спринта на 7,5 км в биатлона и донесе първа титла на Словакия от Зимна Олимпиада - 14 Февруари 2010 - 01:01
Кленовска завърши 62-ра в спринта

ОЛИМПИАДА, БИАТЛОН. Анастасия Кузмина спечели златния медал в първата дисциплина от биатлона на Олимпийските игри във Ванкувър. Рускинята, която се състезава за Словакия, триумфира в спринта на 7,5 км и донесе първа титла от зимна олимпиада на новата си родина. Кузмина измина разстоянието за 19:55, 6 минути, като остави на 1,5 секунди след себе си германката Мануела Нойнер. Бронзът остана за Мари Дорен от Франция, която остана на 10,9 секунди от победителката.

Единствената представителка на България в днешния старт Нина Кленовска завърши на 62-о място от 89 състезателки и не успя да се класира за преследването. Нина трябваше да е между първите 60, за да си гарантира участие в най-атрактивната дисциплина в биатлона, но допусна три грешки в стрелбата и не можа да компенсира изоставането си.

14 февруари 2010 | 00:41

КЛАСИРАНЕ

1. Анастасия Кузмина        Словакия    19:55.6 минути (1 грешка)
2. Магдалена Нойнер        Германия    19:57.1 минути (1)
3. Мари Дорен                  Франция     20:06.5 минути (0)
4. Ана Булигина                Русия          20:07.7 минути (0)
5. Елена Хрусталева          Казахстан    20:20,4 минути (0)
6. Мари-Лор Брюне           Франция     20:23.3 минути (0)
7. Олга Зайцева                Русия         20:23.4 минути (0)
8. Дария Домрачева           Беларус      20:27.4 минути (0)
9. Тея Грегорин                Словения    20:29.2 минути (0)
10. Ан Кристин Флатланд    Норвегия    20:29.7 миунти (1)

Нина Кадева-Кленовска завърши 62-ра на 7,5 км на олимпийския турнир по биатлон във Ванкувър. Българката финишира на 2,36 сек след шампионката Анастасия Кузмина (Словакия).

Кленовска даде четвърто време в стрелбата, но допусна три грешки и не можа да попадне сред първите 60. Това означава, че Кленовска няма да участва в преследването, което по програма е насрочено за 16 февруари.

В надпреварата стартираха 88 състезателки.