. бг ски новини : Сани Жекова и още трима българи ще се борят за медали във Ванкувър днес - 16 Февруари 2010 - 11:10

ОЛИМПИАДА. Четирима българи ще се борят за медали в четвъртия ден на 21-те Зимни олимпийски игри във Ванкувър. В 20,00 часа започват квалификациите в бордъкроса при жените, където ще участва нашата най-голяма надежда за отличие Александра Жекова. 22-годишната софиянка е сред елита в тази дисциплина, като по-рано през годината се нареди четвърта в бордъркроса за Световната купа във Вейсоназ (Швейцария). При дебюта си на олимпийски игри в Торино 2006 Сани зае 25-о място в паралелния гигантски слалом.

В същия час започва и суперкобринацията при мъжете (спускане и слалом), където България ще бъде представена от Стефан Георгиев. Нашият ветеран, който падна още преди първата контрола на вчерашното спускане и не успя да завърши състезанието, е с 53-и стартов номер. Именно в комбинацията е най-доброто представяне на Георгиев на олимпийски игри досега. За него Игрите във Ванкувър са четвъртата му олимпиада, а на предишната в Торино 2006 той зае 16-о мсто в тази дисциплина.

В 22,45 часа на старт ще застанат участниците в преследването на 12,5 км от биатлона при мъжете, където също ще има родно присъствие. В състезанието за ново добро класиране ще се бори Красимир Анев, който завърши 25-и в спринта на 10 км и ще стартира с 2:01 минути изоставане от олимпийския шампион Венсан Же (Франция). Михаил Клечеров ще потегли 59-и, 3:15 минути след французина.

В четвъртия ден на Олимпиадата във Ванкувър ще бъдат раздадени общо шест комплекта медали: