. световни ски новини : Триумф за Нойнер в преследването при жените в биатлона - 17 Февруари 2010 - 00:42

ОЛИМПИАДА, БИАТЛОН. Германката Магдалена Нойнер спечели преследването на 10 км в биатлона при жените на Зимните олимпийски игри във Ванкувър. 23-годишната Нойнер тръгна от втора позиция и направи прекрасно състезание, като допусна само 2 грешки на огневия рубеж - по една в третата и четвъртата стрелба и пресече първа финиша с време 30:16.0 минути. Втора остана шампионката от спринта Анастасия Кузмина. Състезаващата се за Словакия рускиня също допусна 2 грешки в стрелбата, но бе по-бавна в ски-бягането и завърши на 12.3 секунди от победителката. Много силно се представи младата французойка Мари-Лор Брюне, която стартира от шеста позиция и се окичи с бронза, след като повали всичките 20 мишени. Тя остана на 28.3 секунди от Нойнер.

Отлично състезание направи и шведската ветеранка Ана-Карин Олофсон-Зидек. Тя тръгна чак от 20-о място, но допусна само 1 грешка в стрелбата и финишира четвърта, на 39.4 секунди от Нойнер. Страхотна бе и норвежката Тора Бергер, която със стартов номер 33 финишира на пето място без нито една грешка на огневия рубеж. Носителката на Световната купа Хелена Йонсон пък завърши на 14-о място, след като тръгна 12-а. Шведката направи 2 грешки в стрелбата (и двете в третата) и не успя да се пребори за място на подиума.