. световни ски новини : Маел Рикер е новата олимпийска кралица на бордъркроса - 17 Февруари 2010 - 01:14
Вторият златен медал за Канада дойде в сноуборда

Представителката на домакините Маел Рикер спечели олимпийската титла по сноуборд в дисциплината бордъркрос от 21-те Зимни олимпийски игри във Ванкувър. На финала тя спечели убедително пред Дебора Антонио (Франция) и Оливия Нобс (Швейцария), като поведе след средата на трасето и задържа докрай аванса си. Рикер донесе втори златен медал на домакините от Канада.

Състезанието премина при тежки условия, имаше много падания, а доста от състезателките не завършиха. Сребърната олимпийска медалистка от преди четири години Линдзи Джакобелис пък отпадна на полуфиналите, след като излезе от трасето. Тя завърши пета в крайното класиране. Бронзовата медалистка от Торино 2006 Доминик Малте (Канада) не успя да се класира за четвъртфиналите.

Българката Александра Жекова не стартира във втората квалификация в дисциплината. Тя падна и не завърши първата квалификация, като напусна трасето накуцвайки. Тя явно е получила травма, която не й е позволила да продължи състезанието, още повече че е паднала и по време на тренировката преди състезанието. Лидерката в квалификациите Мели Франкон (Швейцария) бе дисквалифицирана в малкия финал.

17 февруари 2010 | 02:08