. световни ски новини : Контузия вади състезателя по ски-крос Дънкан от Игрите - 20 Февруари 2010 - 19:57

ОЛИМПИАДА, СКИ-КРОС. Дейв Дънкан от Канада е счупил ключицата си и е ще пропусне останалата част от Олимпиадата.

Дънкан, който е участник в ски свободен стил, се контузи по време на първия тренировъчен ден за дисциплината ски крос. Канадецът ще се подложи на операция в следващите дни.

Брейди Леман ще заеме мястото на Дънкан в състезанието, както и в утрешната тренировка.

Домакините възлагаха големи надежди на Дейв Дънкан за медал в ски кроса. Той спечели два бронзови медала от стартовете за Световната купа. Въпреки контузията на Дънкан, канадците все още се надяват на медал с участието на Леман.