. бг ски новини : 120 деца на възраст от 6 до 10-години се състезаваха за купа Петър Попангелов-старши на Паничище - 20 Февруари 2010 - 21:19

120 деца се спуснаха по пистата при начална станция на пътническа въжена линия хижа "Пионерска"- х. "Седемте езера" на Паничище. Малките скиори се състезаваха за купа „Петър Попангелов - старши", републиканско състезание по ски за деца от 6 до 10 години. Купата беше връчена от Петър Попангелов - младши. Надпреварата изгледаха кметът на Сапарева баня Сашо Иванов и председателят на ОС Венчо Златанчев.

Дара Бобева от „Витоша" спечели гигантския слалом, при момичета родени 2001 +,  с време 0:22.41 минути. След нея финишира Юлия Златкова от „Мотен" с 0:22.51 минути, бронзовото отличие спечели Ная Георгиева от „Марина спорт". Ивана Георгиева и Михаела Чапарова от ски клуб „Паничище" бяха дисквалифицирани.

При момчетата в същата възрастова група със златния медал се окичи Калин Златков от „Мотен" с време 0:19.64 минути. Антон Томов от „Рилски скиор" е втори, а трети остана Георги Ергин от тима на „Юлен". Георги Стоев от ски клуб „Паничище" е 13 -ти, Олег Говедарски 17-ти, Данислав Кюркчийски е на 19 място.

Гигантски слалом момичета родени 1999 - 2000, първо място за Гергана Заднепровска от отбора на „Витоша", с време 0:19.36 минути, втора се класира Бояна Чаева от „Мачирски спорт", трета Елза Екимова от „Мотен".

Три състезателки на местният клуб „Паничище" участваха в старта, Ванеса Йорданова се класира на 9 място, Каролина Аброва на 12 място, а Августина Арбова на 13 място.

При момчетата с най-добро време е Георги Маринов от „Марина спорт", с време 0:20.08 минути, втори е Методи Русков от „Юлен", трети Антонио Денков „Марина спорт".

Представителите на Сапарева баня са: Даниел Говедарски 14 място, Александър Александров 15 място и Илчо Кюркчийски 20 място.