. световни ски новини : Биатлонистката Магдалена Нойнер с втора титла във Ванкувър - 22 Февруари 2010 - 09:28

ОЛИМПИАДА, БИАТЛОН. Германската биатлонистка Магдалена Нойнер спечели своя втори златен медал на зимните олимпийски игри във Ванкувър - въпреки че направи две грешки в стрелбата в масовия старт на 12,5 километра, тя финишира първа с резултат 35 минути, 19,6 секунди. Нойнер изпревари с 5,5 секунди рускинята Олга Зайцева, която преди четири години в Торино стана олимпийска шампионка в щафетата с отбора на Русия.

Въпреки че игрите във Ванкувър са олимпийският дебют на Нойнер, тя вече има три медала - на 16 февруари Магдалена спечели златен медал в преследването, а на 14 февруари - сребро в спринта след представителката на Словакия Анастасия Кузмина.

Магдалена Нойнер, родена на 9 февруари 1987 година в Гармиш Партенкирхен, започва да се занимава с биатлон на 9-годишна възраст, а на 16 години напуска училище и става професионална спортистка.

Нойнер е шесткратна световна шампионка, като печели по три златни медала на световните първенства в Антерселва през 2007 година и в Йостерсунд през 2008 година. През 2008 година Нойнер става най-младата носителка на световната купа по биатлон.

През свободното си време 23-годишната Магдалена Нойнер свири на арфа и кара мотоциклет.

22 февруари 2010 | 02:01

Класиране на биатлон - 12.5 километра масов старт за жени:
1. Магдалена Нойнер   Германия    35:19.6 минути (2 грешки в стрелбата)
2. Олга Зайцева           Русия          35:25.1 (1)
3. Симоне Хаусвалд      Германия     35:26.9 (2)
4. Олга Медведцева     Русия           35:40.8 (0)
5. Тея Грегорин          Словения      35:49.0 (1)
6. Даря Дамрачова       Беларус       35:53.2 (1)

Магдалена Нойнер се отказа от щафетата

Двукратната олимпийска шампионка по биатлон от Игрите във Ванкувър Магдалена Нойнер реши да не се състезава за Германия в щафетите, съобщи ДПА.

"За мен олимпийските игра завършиха. Няма да участвам в щафетата", заяви Нойнер, след като спечели втория си индивидуален златен медал в масовия старт.

Германката финишира първа и в преследването, а в спринта остана втора само на 1,5 секунди зад победителката Анастасия Кузмина от Словакия.

"Имаме пет топ-състезателки, които искат да спечелят медали. Аз вече взех своето на тези Игри. Имам две златни отличия е едно сребърно. Това е повече, отколкото съм си мечтала. Сега искам да дам шанс на моите съотборнички. Вярвам, че те ще направят силно състезание и ще заслужат своите медали", мотивира се 23-годишната Нойнер.

22 февруари 2010 | 09:25