. световни ски новини : Линдзи Вон спечели титлата в спускането - 06 Март 2010 - 22:21

Линдзи Вон спечели малката световната купа в спускането, след като финишира с най-добро време в тази дисциплина в швейцарския курорт Кранс Монтана. В старта от Световната купа американката завърши първа с време 1:35.26 минута и спечели трета титла в ски-алпийските дисциплини за сезона. До момента 25-годишната Вон триумфира с купата в супергигантския слалом и в суперкомбинацията. Олимпийската шампионка от Ванкувър се нуждаеше да завърши пред германката Мария Рийш, за да спечели малкия кристален глобус в спускането за трета поредна година. Рийш остана на шеста позиция, на 0.64 секунди след Вон. В генералното класиране в дисциплината спускане след седем от общо осем старта Линдзи Вон има 645 точки. Мария Рийш пък е с 456 точки. Втора в старта в мъглата в Кранс Монтана е италианката Йохана Шнарф, която завърши на една стотна от секундата след Линдзи Вон. Трета остана швейцарката Мариане Абдералден. В генералното класиране за Световната купа Линдзи Вон има 1411 точки на първата позиция. Втора е Мария Рийш с 1214 точки, а на Аня Першон (Швеция) заема третото място с 886 точки. "Така се случва в алпийските ски. Понякога и късметът играе основна роля. Условията определено не бяха еднакви за всички", заяви Линдзи Вон след края на спускането. Следващата седмица състезанията за Световната купа по ски-алпийски дисциплини завършват в Гармиш-Партенкирхен (Германия). sportal.bg [xt] ski