. световни ски новини : Кюш отвя конкуренцията на спускането в Квитфьел - 06 Март 2010 - 22:22

Швейцарецът, който спечели и двете тренировки през седмицата, бе по-бърз от конкуренцията и на самото състезание

Дидие Кюш стана победител в седмото спускане, валидно за Световната купа в норвежкия Квитфьел на трасето „Олимпиабакен“. Той носеше стартов номер 18 и спря хронометрите на 1:45.98, оставяйки на 0.47 секунди зад себе си временния лидер Аксел Лунд Свиндал. За Кюш бе огромно облекчение, че направи значимо представяне в края на сезона, тъй като остана без медал от Зимните Олимпийски игри във Ванкувър.

Втори завърши норвежецът Свиндал – златен медалист в Супер гигантския слалом на Олимпиадата – който се спусна точно преди Кюш и въпреки че демонстрира класата си, не можа да се пребори за победата. Австриецът Клаус Крьоел финишира с трето време, на 0.57 секунди от победителя в надпреварата, като отсрами страната си в тази дисциплина, защото само Марио Шайбер от сънародниците му можа да влезе в десетката (седмо място).

Четвърти се нареди Ханс Олсон от Швеция на 0.71 секунди дистанция от върха, а на пето място изненадващо завърши словенецът Андрей Спорн – с пасив 0.76 секунди.